  • Gender: Lady
  • Lens material: Polycarbonate
  • Protection: Protect against 100% of the UV rays (UV400)
  • Type: Ladies' Sunglasses
  • Includes: Includes brand case or cover
  • Legs: 140 mm
  • Bridge: 14 mm
  • Colour: Black
  • Material:
    • Acetate
    • Plastic
  • Solar filter: Class 2
  • Lenses: ø 59 mm